Cart
ARISAKA OFST SCT MNT GALIL/MPX M-LOK
×
SPIKE'S BARKING SPIDER2 MB 5.56
×
CHP WLTHR PPQ/Q4&5 ADAP RMR/SRO/HOLO
×
1873 TC9 9MM BL/WD 4.75"
×
RITON 3 PRIMAL 4-16X44 MOA DUPLEX
×
BUR RINGS 1 HIGH ZEE SIGNATURE POS ALIG
×
GIRSAN MC1911SC 9MM 3.4" 7RD BLACK
×
ATN Thor 5 3-12x 320x240 12 mic Smart HD Thermal Rifle Scope
×
COLT ANACONDA SCOPE MOUNT
×
KONUS KONUSPRO 3-9X40 550BAL IR MBLK
×
TRU TG-13FN1A TFX FNX9 SET
×
GG&G AR-15 TRANSITION SIGHTS BLK
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
ROSSI R95 45-70 22" 6RD WD/BLK
×
CHRIS MESA FFT 6.5PRC 20 BLK/GRY
×
SIG ROMEO-X PRO CIRCLE DOT BLACK
×
S&W MAGAZINE M&P40 SHIELD 7RD
×
BUR 2X20 HANDGUN MATTE BALLISTIC PLEX
×
Small Utility Pouch
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
Weatherby Select Plus Rifle Ammo 6.5-300 WBY 156 gr. Berger EOL Elite Hunter 20 rd.
×
BRN A5 ULTIMATE 12GA 28" 3" WLNT
×
UTG 3.8" ITA RED/GRN CRCL SGHT W/MNT
×
CRIMSON TRACE LASER/LIGHT RAIL
×
EPS
×
BAD RACK CHARGING HANDLE 556/223 BLK
×
BH T-SERIES L2C FOR GLK 43 RH BLK
×
Bulldog Extreme Hip Holster Black RH/LH Standard 2 to 5 in. with Laser Light
×
BULLDOG RAPID RELEASE RH FOR GLK 19
×
BULLDOG MULTIFIT POLY HOLSTER LH
×
Ka-Bar Becker Harpoon Fixed 4.56 in Blade
×
$533.90
42 in stock
Rock Island Rock Ultra FS 1911 Pistol in 45 ACP 5 in. Black Parkerized finish. 8 rd. magazine. 70 series design. Black and gray G10 grips. Skeletonized hammer and trigger. Ambidextrous safety. Adjustable over travel stop. Full length guide rod. Dovetail adjustable rear sights. Fiber optic front sights.
| Weight | 3.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.250 × 8.250 × 3.250 in |
| upc | 4806015514862 |
| brand | |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 AUTO |
| capacity | 8+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Parkerized |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | G10 Polymer Grips |
| magazine | 1 8 rd. |
| sights | FT: Fiber Optic RR: Tactical Style Adjustable |
| stock | G10 Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.