$437.72
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
A lightweight, easy to carry revolver. This Taurus 856 features an ultra-concealable 2” barrel and a durable stainless steel frame. A Viridian laser comes equipped to ensure confidence in fast-acting situations where precision is imperative. This low-print, carry-friendly revolver has a 6-round capacity and soft rubber grip for a compact, comfortable package.
| Weight | 2.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 6.000 × 2.000 in |
| upc | 725327932048 |
| brand | |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Revolver |
| frame | Steel Frame |
| grip | Viridian Red Laser Grip |
| magazine | |
| sights | Fixed Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.