$1,153.20
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger Redhawk, Double Action, Revolver, 44 Magnum, 5.5″ Barrel, Sleeve and Shroud Barrel, Stainless Steel, Satin Finish, Silver, Hardwood Grips, Adjustable Rear & Ramp Front Sight, 6 Rounds, KRH-445 05043
| Weight | 74.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.500 × 7.000 × 2.500 in |
| upc | 736676050437 |
| brand | |
| barrel_length | 5.5 |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-20" |
| sights | Front: Ramp Rear: Adjustable |
| stock | Hardwood Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.