$657.11
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Savage 25 Walking Varminter Right Hand Bolt Action Rifle in 22 Hornet. 22″ medium contour carbon steel barrel with 1 in 14 twist. Drilled and tapped for mounts with no sights. Detachable 4 rd. magazine. Matte black synthetic stock. Adjustable AccuTrigger.
| Weight | 9.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 11356191533 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 22 Hornet |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| finish | Blued/ Satin |
| firearm_action | Bolt Action |
| hand | RH |
| sights | No Sights |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.