$482.20
90 in stock
The 93R17 BVSS uses the legendary user-adjustable AccuTrigger technology and a 21-inch, button-rifled, heavy stainless steel barrel to deliver unbeatable accuracy. The rifle features a distinctive gray laminate stock, 5-round detachable box magazine and installed scope bases.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 62654967054 |
| brand | |
| barrel_length | 21 |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 5+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Laminate |
| hand | RH |
| magazine | 1 5 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Gray and Black Laminate |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.