$406.80
9 in stock
Pump guns are often considered utility guns. But the Universal Hunter goes above and beyond â ready for the full range of hunting you do. The receiver on the Winchester Super X Pump Universal Hunter shotgun is drilled and tapped for optional Winchester scope bases and rings.Â
| Weight | 9.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.500 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 48702022500 |
| brand | |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 4+1 |
| chamber | 3.5" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Mossy Oak DNA Camo |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Mossy Oak DNA Camo |
| magazine | |
| receiver | Aluminum Alloy |
| sights | TruGlo Long Bead Fiber Optic Front Sight |
| stock | Synthetic/ Mossy Oak DNA Camo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.