$267.22
34 in stock
This rimfire combines the accuracy and dependability of the original Model 64 semi-automatic platform with an easy takedown design, compact 16 ½-inch barrel and bug-out bag. It puts rounds downrange and on target fast using a consistent straight-blowback action fed by a detachable 10-round box magazine.
| Weight | 7.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 8.250 × 3.250 in |
| upc | 62654402074 |
| brand | |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Black Synthetic Sporter |
| hand | RH |
| magazine | 1 10 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | FT: Post RR: Adjustable Notched |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.