Cart
Citadel Levtac-92 Rifle 45 Long Colt 18 in. M-Lok Black RH
×
TRIJICON RMR/SRO FULL CW Q-LOC MOUNT
×
SIG E3WMGK16520 MRKSMN HNTR 300WM 165GR 20/10
×
TRIJICON ACOG 3X24 RED HS/DOT .223
×
TRIJICON BOLT MNT STATIC 34MM 1.125"
×
Auto-Ordnance 1911A1 GI Spec Pistol 45 ACP 5 in Black 7 rd.
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
CHP S&W M&P SHLD ADAP HOLO 407K/507K
×
Charter Arms Professional III Revolver 357 Mag Blacknitride Wood Grip Single 4.2in 6 rd.
×
CHP SIG P320 RX/PRO SRS/AXG ADPT EPS
×
AM DEF PICATINNY RISER STD 5 SLOT
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
A-ZOOM 223 REM Snap Cap BLUE 10PK
×
STEVENS 555 OVR/UNDR 28GA 26"
×
UNITY FAST MRDS FDE
×
AMERIGLO PROTECTOR FOR GLK17/19/26
×
WARNE RINGS MAXIMA 1" LOW
×
BCM-OR-AT-525-10X5 AT OPTIC RISER 525-10X5
×
TRU TG-132G2 FO PRO GLOCK HIGH SET
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
ARISAKA SIDE SCOUT MOUNT PICATINNY
×
POINTER SXS 20/28 BL/WD
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
CHP SW M&P SHLD+ ADAP HOLO 407/507K
×
A.R.C. IWB Holster
×
UNITY FAST LPVO 30MM BLK
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Talley 1in Tikka T3 and Tikka Master Low
×
XS Sights R3D Night Sights Green Glock 17/19/22/23/24/26/27/31
×
Tru-Dot
×
BARNES VOR-TX 10MM 155GR XPB 20/200
×
BUR 1-6X24 RT6 30MM IR BALL AR FASTFIRE & PEPR
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$1,749.99
15 in stock
HMR rifles have garnered global respect as one of our most popular models thanks to superb ergonomics and accuracy. New for 2023 we’ve added a carbon fiber barrel. Enjoy the weight savings and increased accuracy needed for the most extreme environments. – Barrel No. 6 Carbon Fiber – Finish Sniper Grey Cerakote – Stock Bergara HMR molded with mini-chassis
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 43125016181 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 6.5 PRC |
| capacity | 3+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Black Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Molded Mini-Chassis Stock |
| magazine | 1 3 rd. AICS |
| rate_of_twist | 1-in-8 |
| sights | No Sights |
| stock | Brown and Black HMR Molded with Mini-Chassis |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.