Cart
SILENCERCO 3 LUG MUZZLE DEVICE 9MM 5/8-24
×
HOWA HGP27MMPRCG M1500 7MMPRC 24 GRN HOG OVM
×
SIG E243GK8520 MRKSMN HNTR 243 85GR 20/10
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD THDD BBL
×
Model 7334 Open Handcuff Case
×
SureFire Ported 3 Prong Flash Hider 7.62 0.625-24 Threads
×
HRNDY BLACK 223REM 62GR FMJ 20/200
×
CALDWELL BIPOD XLA 6"-9" FIXED
×
STRIKE OPPRESSOR BLAST SHIELD
×
TRIJICON CTL MNT STATIC 34MM 1.535"
×
Hi-Viz Litewave Front Sight Fits All Glock Handguns
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
Remington Core-Lokt Centerfire Rifle Ammo 30-30 Win. 170 gr. Core-Lokt SP 20 rd.
×
LEU OPEN RANGE CROSS SLOT RINGS 1 LOW MATTE
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 100 rd.
×
LEU MK5 HD 5-25X56 35MM M5C3 MATTE FFP PR1
×
ALLEN ULTRX FOAM PLUGS ORANGE 6 PAIR
×
DE MK19 357MAG 6" 9RD STS IMB
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
BERGARA B14 HMR 7MM PRC 26"
×
CORBON 357SIG 125GR JHP 20/500
×
WALKER'S 7PK PNK FOAM PLUG W/CASE
×
BAD OIP ULTRA LIGHT RIFLE 16" 556
×
Federal Premium Black Cloud Waterfowl Shotgun Ammo 12 ga. 3 in. 1 1/8 oz. High Velocity BB Shot 25 rd
×
WIN AA SPRT SC 12GA 2.75 #7.5 25/250
×
ROMEO5 GEN II 1.93 I-BEAM 1X20
×
EPS
×
Weatherby Vanguard Badlands Rifle 350 Legend 20 in. Approach Camo RH
×
FZ 450 BUSHMASTER NO HAMMER NIB
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
CMMG AR15 CRUSH WASHER 1/2"
×
CHARTER CHIC LADY 38SPL 2" PINK/CASE
×
RUGER HKWEYE WLNT 6.5CRD 22" SS 4RD
×
SEEKINS 34MM TUBE 1.45" HIGH 4CAP
×
SHAS MR920 9MM 4 FDE EO OPTIC SLIDE DLC BBL
×
REPTILIA DOT MOUNT 1.93" ACRO FDE
×
NAA Black Widow Revolver 22 WMR Stainless/Black 2 in. 5 rd. AS
×
$2,369.99
6 in stock
The Cynergy Wicked Wing also pushes reliability further in several ways. The composite stock is tougher than wood and features an adjustable comb to obtain a perfect sight picture. The long travel Inflex recoil pad ably soaks-up the felt recoil generated by the versatile 3-1/2″ chamber. Burnt Bronze Cerakote protects exterior metal surfaces from harsh environments. The chambers and bores receive a hard chrome plating for extra longevity. The MonoLock Hinge means there is 300% more surface area. Rectangular locking pins provide additional strength and the action features a “wear-in” relief that allows for wear. The Reverse Striker Trigger is a leap forward as it does not rely on recoil to set hammers. Instead, it is a striker-based mechanical system that offers a crisper feel with less overtravel than other over and under triggers.
| Weight | 10.300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.500 × 10.000 × 63.250 in |
| upc | 23614853367 |
| brand | |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 2 |
| chamber | 3.5" |
| color | Realtree MAX-7 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Realtree Max-7 |
| firearm_action | Over & Under |
| grip | Realtree Max-7 |
| magazine | |
| sights | Ivory Bead |
| stock | Composite/ Adjustable Comb/ Max-7 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.