$389.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The TP9SF Elite is a striker-fired handgun with a 4.19” barrel and shorter grip making it an ideal choice for concealed carry or defensive purposes with its 10+1 capacity. The tungsten-grey model has a Cerakote-over-nitride finish on the slide and barrel. Features a short reset single-action trigger with nickel-coated action components. Includes Warren Tactical sights with a red and green fiber optic front sight. Includes a slidelock retention holster, alternate backstrap, magazine loader and cleaning kit.
| Weight | 3.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.500 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 787450524903 |
| brand | |
| barrel_length | 4.19" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 10 Rounds |
| color | Black, Tungsten |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Tunsten Cerakote |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Black Polymer |
| magazine | 2 10 rd. |
| sights | Warren Tactical |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.