$541.48
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Charles Daly 202A is a .410 bore over/under break action shotgun. Equipped with dual 26” chrome-lined steel barrels, the 202A has a ventilated rib and includes five choke tubes. This shotgun also features an extractor for fast and convenient shell removal. This shotgun is equipped with a single-selective mechanical reset trigger system and a fixed, fiber optic front sight. Features a checkered walnut stock and forend.
| Weight | 6.905 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.500 × 8.250 × 2.500 in |
| upc | 8053800941297 |
| brand | |
| barrel_length | 26 |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 2 Rounds |
| chamber | 3" |
| color | White |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Chrome Barrel |
| firearm_action | Over & Under |
| grip | Checkered Walnut |
| magazine | |
| receiver | White Aluminum Receiver |
| sights | F: Fiber Optic |
| stock | Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.