$469.48
12 in stock
The Undercover Lite provides impressive stopping power while weighing a mere 12 oz. Constructed of tough aircraft-grade aluminum and steel, the Undercover Lite offers rugged reliability and comfort. This ultra-lightweight, 5-shot .38 Special features a 2″ barrel, fixed sights and is available with a traditional spurred or a double-action only hammer.
| Weight | 1.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.500 × 9.000 × 3.500 in |
| upc | 678958253870 |
| brand | |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| color | Stingray |
| finish | Chameleon |
| firearm_action | Double Action |
| sights | Fixed |
| stock | Rubber Grips with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.