$417.20
14 in stock
Wearing a holstered pistol is sometimes not an option. Concealment can be a challenge with some revolvers but not the Off Duty. This enclosed hammer double action revolver is ideal for tucking in a waistband under a shirt or in a jacket pocket because the enclosed hammer will never snag on clothing at absolutely the wrong time. – Constructed of heat-treated aluminum and steel this 5-shot .38 Special with a 2 barrel weighs in at only 12 oz! So comfortable to carry that you’ll never leave home without it.
| Weight | 1.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 678958539110 |
| brand | |
| barrel_length | 2.0" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Anodized Frame |
| firearm_action | Double / Single Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.