Cart
SPRINGFIELD ECHELON 9MM 4.5"
×
IFG TANFOGLIO STKMSTR 9MM 4.75" CHRM
×
HER BL2828BK BADLANDER 28GA 28 2R BLK
×
SIG P365 9MM 3.1 X-SERIES 12RD X-RAY 3
×
S&W SD9 2.0 13931 9MM 4 16R 2TN
×
GUNFIGHTER 45LC BL/WD 4.75"
×
TAURUS GX4 9MM 3" 13RD TORO GRAPHENE
×
Heritage Rough Rider Revolver 22 LR./Mag. 4.75 in. Cocobolo 9 rd.
×
CANIK METE SFT 9MM 4.46" BBL
×
GSG Firefly Pistol 22 LR. 4 in. Black 10 rd.
×
TAY 550811DE SMK WAG DLX 357 5.5
×
BGA B-14 HMR 6.5CREED LH 22 MINI CHASSIS BLK 5RD
×
MAGPUL DAKA TAKEOUT LG FDE
×
WAL PDP F-SERIES 9MM 3.5 OPTIC READY 15RD
×
SW 500 500SW 4 SS AS TWO MUZZLE BRAKES 5RD
×
RUGER MAX-9 9MM DAY/NIGHT
×
HNRY HMESTEDR 9MM 10RD FITS GLK MAG
×
SPRGFLD 9MM GARRISON 4.25" 9RD SS
×
BROWNING SILVER FIELD 12GA
×
Heritage Rough Rider Revolver 22 LR./Mag. 4.75 in. Cocobolo Bird Head 6 rd.
×
AMPF STRIKE ONE SPD 9MM 5" 17RD SS
×
SANTAN STT-15 6MMARC 18" BLACK
×
SIG P320 9MM 4.7 10RD X-SERIES OPTIC PLATE
×
ALG AK TRIGGER - ULTIMATE
×
SPRGFLD XDS MOD.2 OSP 3.3" 45ACP
×
CZ SHARP-TAIL COACH 12-20" FXD CYL
×
CVA CASCADE XT 300 WIN MAG 24" 3RD
×
Charter Arms Pathfinder Revolver 22 LR Stainless Full Grip Single Shot 2 in. 8 rd.
×
SIG P320 XFIVE DH3 9MM 5" OR
×
RUGER MRK IV TRGT 22LR 5.5" STN 10RD
×
RONIN 1911 9MM 5" BL/SS OR
×
BGA B-14 WILDERNESS 300WIN 26 GREY SYN
×
BUTLER CR. STEEL LIPS MAGAZINE
×
SHADOW SYSTEMS WAR POET MR920
×
Kimber K6xs Revolver 38 Spl +P 2 in. Silver KimPro II 6 rd.
×
SPRGFLD 45ACP MIL-SPEC STS CA
×
SUREFIRE PROCOMP MB 7.62MM 5/8X24
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
$417.20
13 in stock
Wearing a holstered pistol is sometimes not an option. Concealment can be a challenge with some revolvers but not the Off Duty. This enclosed hammer double action revolver is ideal for tucking in a waistband under a shirt or in a jacket pocket because the enclosed hammer will never snag on clothing at absolutely the wrong time. – Constructed of heat-treated aluminum and steel this 5-shot .38 Special with a 2 barrel weighs in at only 12 oz! So comfortable to carry that you’ll never leave home without it.
| Weight | 1.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 678958539110 |
| brand | |
| barrel_length | 2.0" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Anodized Frame |
| firearm_action | Double / Single Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.