Cart
SIG 1911 X .45ACP 5" W/ROMEO-X
×
WBY MKV DLX 300WBY 26 GLOSS AA WALNUT
×
POF ROGUE 308WIN 16.5" 20RD BRN
×
KRISS VECTOR SDP-E G2 45ACP 5.5 TB ALP 13RD
×
FN 15 DMR3 5.56 18 30RD GRAY
×
FN 509 COMPACT 9MM LUGER
×
COLT COMP GOV 45ACP 5" 8RD TT
×
BARRETT MODEL 99 RIFLE .50BMG
×
WILS ACP-COM-9 ACP COMMANDR 9MM 4" BLK
×
SPRGFLD M1A PREC ADJ 308 CARBON 10RD
×
Rock Island Rock Ultra CCO 1911 Pistol 45 ACP 4.2 in. Black Hardcoat 7 rd.
×
Weatherby Vanguard Weatherguard Bronze Rifle 270 Win. 24 in. Grey and Burnt Bronze Threaded RH
×
CMMG RIFLE RESOLUTE MK4 5.56MM
×
FZ AR15 BCG NO HAMMER BLK
×
SW M&P 5.7 5.7X28 5 TB TS 22RD TS
×
TAURUS G3C 9MM 3.26" 12RD BLK 2 MAGS
×
FN 509 COMPACT 9MM LUGER
×
Mossberg 590S Shotgun 12 ga. 18.5 in. Black 3 in.
×
RUGER GP100 MATCH 357MAG 4.2" STN AS
×
WILSON PROTECTOR CARB 5.56 16" 30RD
×
SIG P320 9MM 4.7 10RD X-SERIES OPTIC PLATE
×
FN REFLEX 9MM 3.3 10RD FDE
×
Taurus Tracker Model 44 Revolver 44 Rem Mag 4 in. Black 5 rd. Rubber Grips
×
SAR9 SOCOM CPT 9MM ODG 4.5" TB
×
SIG P320 AXG LEGION 9MM 3.9"
×
ROCKI 56611 STK150 ULTRA HC MS 9M 4.49 17R
×
SHADOW SYSTEMS WAR POET MR920
×
TRAILBLAZER LIFECARD LC2 22MAG
×
NAA Pug Revolver Combo 22 LR/22 WMR Stainless/Black 1 in 5 rd XS Tritium
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$367.31
32 in stock
The Undercover is the classic snub nose revolver that made Charter Arms famous. Compact, rugged, durable and dependable, the Undercover is a great choice as a duty backup weapon or a primary concealed carry gun. The hammerless design won’t snag on clothing making pocket carry a distinct possibility. The compact rubber grip is ergonomically designed and makes the pistol comfortable to handle and shoot.
| Weight | 1.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.250 × 8.000 × 3.250 in |
| upc | 678958138115 |
| brand | |
| barrel_length | 2" |
| caliber_or_gauge | 38 Special |
| capacity | 5 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Passivate Coating |
| firearm_action | Double Action Only |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fixed |
| stock | Compact Rubber Grips with Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.