Cart
ARISAKA 18350 SERIES LIGHT BODY BLK
×
PPU 6.5X55 SWEDISH SP 139GR 20/200
×
Mossberg Patriot Predator Rifle 6.5 PRC 24 in. Synthetic Strata Camo RH
×
MI BLAST CAN M14X1.0 LH THREAD
×
CHP FOR GLK 43X MOS ADAP HOLO EPS
×
AMERIGLO TROOPER FOR GLK 20/21 GRN
×
SHLDS SMS MINI SIGHT 4MOA DOT
×
Mossberg Patriot Youth Super Bantam Rifle 243 Win. 20 in. Synthetic Black RH Scope Combo
×
SW EQUALIZER 9MM 3.6 NTS 10RD
×
SANTAN AR15 GAS TUBE NTRD MID LNGTH
×
CCI Varmint Rimfire Ammo 22 Mag 30 gr. Varmint Tipped 50 rd.
×
Kimber Ultra Carry II Pistol 45 ACP 3 in. Stainless 8+1 rd.
×
Hornady LEVERevolution Rifle Ammo 45-70 Gov't 250 gr. Monoflex 20 rd.
×
SW 686 PLUS 357MAG 2.5 SS RB SG CT RR AS IL 7RD
×
HRNDY 9MM 124GR JHP/XTP 25/250
×
XS R3D 2.0 FOR GLOCK 21 SUP HGHT GRN
×
TIKKA T1X UPR .22LR 16" BLUED/
×
Magnum Research BFR Revolver 350 Legend 7.5 in. Stainless Steel 6 Shot
×
Hornady LEVERevolution Rifle Ammo 44 Rem. Mag 225 gr. FTX 20 rd.
×
FN 15 DMR3 5.56 18 30RD GRAY
×
Hi-Viz Henry Sight Set for Henry .22 Long Rifles
×
1911 OPERATOR 45ACP 4.25" OR
×
Winchester Super-X Xpert Hi-Velocity Steel 12 ga. 3 in. 1 1/8 oz. 3 Shot 25 rd.
×
EAA GIRSAN MCP35 MATCH 9MM 4.87 BLK 15RD
×
CZ 75 TS 2 40SW 5.23" BLU 17RD
×
BRO BUCK MARK FIELD TGT 22LR 5.5 AS PIC RAIL
×
ROCK ISLAND GI STD 38SUP 5" 9RD BLK
×
U/M PRO PAK VERT SHDLR HLSTR SZ 1 RH
×
DDH9 COMPACT 9MM 4.28" 15+1
×
LEHIGH LA45-135-XD 45A 135 LEHIGH DEF XD 20/10
×
HENRY BIG BOY BRASS 44MAG 16.5" 7RD
×
$1,373.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Chiappa 1892 is a lever-action hunting rifle with takedown capabilities. This .44 Magnum rifle features a 16.5” threaded barrel with 5 round capacity. Features a fixed fiber optic front sight and skinner peep rear sight. The stock and forend are made of laminate in a dark gray finish.
| Weight | 9.050 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.750 × 9.250 × 2.250 in |
| upc | 8053800941556 |
| brand | |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 5 Rounds |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Tactical Grey Cerakote |
| firearm_action | Lever |
| grip | Grey Laminate Stock |
| magazine | |
| sights | Skinner |
| stock | Laminate |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.