$351.59
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The LA322 is a rimfire lever-action rifle chambered in 22 LR. Made with an aluminum receiver and steel barrel, this rifle also has a wood stock and forend for a classic look. Features a half-cock hammer safety, 15 round capacity and take down design for easy transportation and storage.
| Weight | 6.835 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.250 × 7.500 × 2.000 in |
| upc | 8053800941587 |
| brand | |
| barrel_length | 18.5" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 15 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Lever |
| grip | Pistol Grip Style Wood |
| magazine | |
| receiver | Matte Black |
| sights | Adjustable Sights |
| stock | Wood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.