$1,082.64
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
While researching the grip material for this cinema inspired piece, Cimarron learned that the material had not been available for 50 years, so they had the original material remade to replicate this classic Western revolver. Aged “White Steel” metalwork help with the authentic look.
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 844234108954 |
| brand | |
| barrel_length | 4.75" |
| caliber_or_gauge | 45 Long Colt |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| finish | Original Antique |
| firearm_action | Single Action |
| sights | Fixed |
| stock | Aged 1 Piece Grip With Finger Grooves |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.