Cart
BGA MG LITE 6.5CREED 22 CF MAG CHASSIS STOCK 5RD
×
BERGARA B14 CARBON WILDERNESS
×
CRIMSON TRACE TACTICAL LIGHT
×
Tristar Viper Max Shotgun 12 ga. 28in. Bronze Mossy Oak Bottomland 3.5in. RH
×
COLT KING COBRA 6" 22LR 10RD
×
SPYDERCO BYRD CARA CARA 3.87" COMBO
×
RUGER SP101 38SPL+P 2.25" STN 5RD HR
×
CALDWELL BIPOD ACCUMAX 6"-9"
×
BERGARA B14L801 SIERRA WLD 3006 22 4R WCAMO
×
REPTILIA DOT MNT 1/3 CO-WIT ACRO BLK
×
PULSAR THERMION 2 LRF XQ50 PRO
×
JTS AR 12GA 18.7 RIBBED FOREND PIC RAIL 2 5RD
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
DBF DB9 9MM 3" 6RD BLK
×
IWI MASADA 9MM 4.1" 3-DOT
×
EOTECH HHS-VI HOLOGRAPHIC
×
S&W M&P 22LR 3.6" FDE 10RD
×
SW 686 PLUS 357MAG 7 SS 357 MAGNUM SERIES 7RD
×
Winchester Super-X Pistol Ammo 40 S&W 155 gr. Silvertip HP 20 rd.
×
Savage 110 High Country Rifle 243 Win. 22 in. TrueTimber Strata Camo RH
×
CTC LASERSADDLE MOSS 500 SHOCKWAVE
×
ZAS ZPAPM90 5.56 18.25 MAGPUL ZHUKOV FOLDER
×
BGA B-14 HMR 22-250 24 MINI CHASSIS BLK 3RD
×
TRISTAR CYPHER X O/U 16GA 3"
×
1911 OPERATOR 9MM BLK 5" OR
×
Federal Premium Personal Defense Handgun Ammo 357 Sig. 125 gr. HST JHP 20 rd.
×
Mossberg Patriot Rifle 450 Bushmaster 20 in. Walnut RH
×
CENT CANIK METE SF 9MM 4.19 BLK 2 15RD
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$1,160.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Franklin Armory 0010052BLK M4-HTF R3 XTD 5.56x45mm NATO 10+1 16″ Light Contour Barrel w/ Aura XTD Muzzle Device, Salt Bath Nitride Finish, B5 Systems Bravo Stock & Grip, Custom Tuned Trigger
| Weight | 13.200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.000 × 10.500 × 4.000 in |
| upc | 818725011092 |
| brand | |
| barrel_length | 16" LTW Contour |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Hard Coat Anodized |
| firearm_action | SEMI AUTO |
| grip | B5 Bravo Stock/Grip |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Alluminum Upper/Lower |
| sights | Optics Ready |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.