Cart
Tipton Snap Caps 38 SP 357 Magn 6-Pack
×
BH SERPA CQC BL/PDL MP SHIELD LH BLK
×
Weatherby Select Rifle Ammo 300 WBY 180 gr. Hornady Interlock 20 rd.
×
AM DEF BASE FOR HARRIS BIPOD QR
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
DBLTAP 500SW 400GR HARDCAST 20/500
×
BAD OIP ULTRA LIGHT RIFLE 16" 556
×
CZ 75 SP-01 9MM 4.6" BLK 10RD
×
CVA CASCADE 450BM 22" 3RD BLK/OD
×
CHRIS RIDGELINE SCOUT 308WIN 16 TAN/BLK
×
PELTOR SPORTBLAST DISP EARPLG 80PAIR
×
S&W 1911 E 45ACP 8RD 5" STS WD 3DOT
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
TIPPMANN M4-22 PRO 16" 22LR BLK CMPL
×
S&W PC MODEL 41 22LR 5.5" HB 10RD WD
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
Winchester USA Pistol Ammo 9mm Luger 115 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD W/ADPTR
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
Winchester Super-X Pistol Ammo 40 S&W 155 gr. Silvertip HP 20 rd.
×
S&W PC 1911 45ACP 5" STS 8RD AS G10
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
Hornady Handgun Hunter Ammo 500 S&W Mag. 300 gr. Monoflex HH 20 rd.
×
$599.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Girsan MC1911SC Influencer, 1911, Semi-Automatic, Metal Frame Pistol, Officer Size, 45ACP, 3.4″ Barrel, Optics Ready Slide, Steel, Tungsten Gray, Composite Grips, 3-Dot Sights, Ambidextrous Safety, 6 Rounds, 1 Magazine 391141
| Weight | 53.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 741566906961 |
| brand | |
| barrel_length | 3.4" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Tungsten |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Tungsten |
| firearm_action | Semi-automatic |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | 1 6 rd. |
| sights | 3 Dot |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.