Cart
UTG 2-7X44 AO 36-CLR LNG EYE RLF SCT
×
HARRIS BIPOD 9-13" HIGH ROTATING
×
RS REG REAR-BIASED MODULAR LOWER
×
REPTILIA SDL MNT 1301/A300 509T
×
BERGARA B14 WILDERNESS HMR
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP 5.45X39
×
CRIMSON TRACE LASER/LIGHT RAIL
×
AMERIGLO TROOPER FOR GLK GEN1-4 ORN
×
S&W M&P15-22 22LR 16" 10RD BLK FXD
×
TRUGLO SIGHT SET FOR GLOCK .45
×
A.R.C. IWB Holster
×
BRZ ROSSI R95 30-30 20B LAM
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP .45 LONG
×
BGA B-14 RIDGE 270 24 SYN BLK
×
STEINER P4Xi RIFLE SCOPE 1-4X24 P3TR
×
Auto-Ordnance M1 Carbine Rifle 30 Cal 18 in Walnut 10 rd.
×
Radians R3200 Dual Mic Electronic Earmuff Black/Grey
×
YHM MINI QD MUZZLE BRAKE 9MM 1/2"-28
×
AGH PHOTON P365XL WLIGHT HOLSTER
×
BER A400 XTREME 12GA PLUS 28 KO OPT OBF-HOPB
×
TAURUS GX4 TORO 9MM 3" 10RD BLK
×
BERETTA APX A1 COMPACT 9MM
×
CRKT MINIMALIST BLK DROP POINT 2.16"
×
AMERIGLO I-DOT FOR GLOCK ORG/GRN
×
SAV MKII-GY 22LR BLT WD CMP AT LH
×
POF PHOENIX 9MM 8 M-LOK FDE 35RD
×
RMR Type 2 Adjustable LED Sight w/ 3.25 MOA Red Dot
×
COLT COMPETITION BL 45ACP 5" 8RD
×
BRO AB3 HUNTER 7MMREM 26 MATTE WALNUT 3RD DBM
×
KSA CHIPMUNK 22LR GLSSY WLNT DLX
×
WBY MKV BACKCOUNTRY 2.0 CARBON 240WBY 26
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
$990.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Henry Repeating Arms Big Boy Steel, Lever Action, Side Gate, 44 Magnum, 16.5″ Barrel, Blued Finish, Straight-grip American Walnut Stock, Adjustable/Bead Sights, 10Rd H012GR
| Weight | 120.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.250 × 7.000 × 2.000 in |
| upc | 619835200426 |
| brand | |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 10 Rounds |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Color Case Hardened |
| firearm_action | Lever |
| grip | American Walnut |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-20" |
| receiver | Blued |
| sights | Buckhorn |
| stock | Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.