$834.72
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Henry Repeating Arms Silver Eagle, Lever Action Rifle, 22LR, 20″ Barrel, Nickel Finish, Walnut Stock, Marbles Fully Adjustable Semi-buckhorn Rear Sight w/Reversible White Diamond Insert and Brass Beaded Front Sight, 16Rd H004SE
| Weight | 120.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.500 × 7.000 × 2.000 in |
| upc | 619835016195 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 16+1 |
| chamber | 22 Short / 22 Long / 22 LR |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue Barrel/ Nickel Receiver |
| firearm_action | Lever Action |
| grip | American Walnut |
| magazine | |
| receiver | Nickel Plated |
| sights | Ft:Beaded Rr:Adjustable Semi-Buckhorn w/ Diamond |
| stock | Semi Fancy American Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.