$1,341.95
10 in stock
Henry Repeating Arms Golden Boy Texas Rangers, Lever Action Rifle, 22 LR, 20″ Octagon Barrel, Nickel Plated, Engraved Receiver with 24K Gold Plating, Engraved American Walnut Stock, Fully Adjustable Semi buckhorn Sights, Large Loop Lever, 16 Rounds H004TR
| Weight | 125.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.000 × 6.500 × 2.000 in |
| upc | 619835016744 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 16+1 |
| color | Nickel |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Nickel Plated Alloy |
| firearm_action | Lever Action |
| grip | American Walnut |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| receiver | 24k Gold Plating/Engraved |
| sights | Ft:Beaded Rr:Adjustable Semi-Buckhorn w/ Diamond |
| stock | American Walnut/ Engraved Buttstock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.