Cart
DESERT EAGLE BFR .500S&W
×
Speer Gold Dot Personal Protection Pistol Ammo 9mm +P 124 gr. HP Short Barrel 20 rd.
×
EPS
×
Burris AR-Signature QD PEPR Mount 30mm
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
TIPPMANN M4-22 ELT 16" 22LR 25RD BLK
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
TIPPMANN M4-22 ELITE 16 22LR BK CMPL
×
WIN SUPER CLEAN 9MM 90GR FMJ 50/500
×
SHLDS RMSC GLS ED RFX MINI SGHT 8MOA
×
HTI STOCK MAG KIT .223 REM 10+1 22IN BBL BLK THREADED
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
Keystone Crickett Precision Rifle Package 22LR Black Stainless
×
PULSAR PL76659K THERMAL FRONT ATTACH KRYP2 FXQ50
×
PMC Bronze Pistol Ammo Battle Pack 38 Spl. FMJ 132 gr. 300 rd.
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
Keystone Crickett Synthetic Stock Rifle 22 Mag Black Blued
×
Hornady American Gunner Shotgun Ammo 12 ga. 2.75 in. 1oz Rifled Slug Reduced Recoil 5rd
×
TIK T3X SUPER VARMINT 22-250REM 20 5RD
×
S&W M&P15 SPORT III 5.56 RIFLE
×
Nosler Trophy Grade Rifle Ammunition 25-06 Rem. 100 gr. PT SP 20 rd.
×
Savage 64 FXP Rifle 22 LR Black Synthetic 21 in. RH W/Scope
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
S&W PC 1911 45ACP 5" STS 8RD AS G10
×
$676.96
6 in stock
The Walnut Hunter brings you the M1500 barreled action in a checkered Walnut stock. Action size determined by caliber, from mini to long. The barrels are threaded and it has Howa’s two stage HACT trigger.
| Weight | 8.250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.500 × 10.250 × 4.250 in |
| upc | 682146892468 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Walnut Stock |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-9.45" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.