Cart
KelTec P15 Pistol 9mm 4 in. Walnut 15 rd.
×
TCM 550 Compact Tactical Weapon-Mounted Light
×
SHADOW SYSTEMS WAR POET MR920
×
PPU 22-250REM SP 55GR 20/200
×
SW 617 22LR 6 SS AS BLK SYN GRIP 10RD
×
SHLDS RMS2 GLS ED RFX MINI 4MOA ODG
×
TRIJICON ACOG 3X24 GREEN HS/DOT .223
×
ODIN 9MM ATLAS COMP 1/2-28
×
BGA B-14 22LR TRAINER 18 STEEL BBL
×
NAA MINI REV 22/22M 1 1/8" 5RD FS
×
SHADOW SS-1240 MR920P 9MM 10R BLK
×
WALKER'S RAZOR SLM ELEC MUFF BLK/TEA
×
WALKER'S VECTOR SHOOTING GLASSES CLR
×
BL FORCE STK 10SPD TPL M4 MG PCH MC
×
Speer Gold Dot Personal Protection Pistol Ammo 9mm 147 gr. HP 20 rd.
×
CTC RAD MICRO PRO CARBON RED DOT
×
CHIAPPA CBR-9 9MM 9" 18RD BLK
×
Remington HTP Handgun Ammo 357 mag. 158 gr. SJHP 20 rd.
×
SHLD AMSC ENCLOSED EMITTER RDS 4MOA
×
Radians Snug Plugs Reusable Corded Earplugs 1 pr.
×
XLV ROUGH SERIES SS 45ACP 4.25
×
TAURUS GX4 TORO 9MM 3" 10RD BLK
×
BERGARA B14S804L SIERRA W LH 22250 20 4R WCAMO
×
TRIJICON BLT MT ST 34MM 1.125" 20MOA
×
XS DXT2 BIG DOT S&W BDY GRD 380 YLLW
×
Radians Lowset Earmuff Pink
×
Serpa CQC Concealment Holster
×
WALKERS MUFF ELECTRONIC RAZOR
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
$676.96
1 in stock
The Howa Walnut Hunter places the Right Hand Howa 1500 action in a traditional Walnut Monte Carlo stock with checkering at the forearm and grip. It has the two stage HACT trigger and two locking lugs on the forged one piece bolt.
| Weight | 9.600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.500 × 10.250 × 4.000 in |
| upc | 682146399691 |
| brand | |
| barrel_length | 22 Rifling: 1-9.5 |
| caliber_or_gauge | 7mm-08 Remington |
| capacity | 4+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Walnut Stock |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1 in 9.5" |
| sights | No Sights |
| stock | Monte Carlo Walnut |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.