Cart
LEUPOLD BASE STANDARD 2PC
×
ACCU-TAC BR-4 G2 ARCA SPEC QD
×
BCM-OR-AT-525-11 AT OPTIC RISER 525-11
×
UNITY FAST FTC AMPNT MAGNIFIER BLK
×
Talley 34mm Modern Sporting Scope Picatinny Ring Med
×
C&H PLT HK VP9 TO HOLOSUN EPS/EPS C
×
Auto-Ordnance M1 Carbine Rifle 30 Cal 18 in Walnut 10 rd.
×
KelTec KSG Shotgun 410 ga. 18.5 in. Black 3 in. 13 rd.
×
AGH PHOTON P365 WLIGHT HOLSTER
×
AM DEF TRIJICON RMR QR MNT CO-WITNSS
×
A-ZOOM TRAINING ROUNDS .17HMR
×
STEINER T6Xi RIFLE SCOPE 3-18X56 SCR2
×
HD Night Sights - Glock Standard Frames
×
UNITY MRDS TP RNG FAST LPVO 30MM BLK
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP .45ACP
×
S&W 1911 E 45ACP 8RD 5" STS WD 3DOT
×
FMK G3 9MM 3.87" 10RD BLACK
×
AUTO ORD 1927A-1 DLX 45ACP 20 & 100
×
BARNES VOR-TX 10MM 155GR XPB 20/200
×
Pointer Acrius Field Shotgun 12 ga. 28 in. Walnut 3 in.
×
BUR BASE 2PC XTB SAV SA/LA ROUND REAR ACCUTRI
×
STERLING 9MM 115GR FMJ 50/1500
×
ARISAKA RDM AIMPNT MICRO 2.26" FDE
×
BLK PNT MINI WING SIG P365 MACRO BLK
×
Savage B22 F Rifle 22 LR 21 in. Black LH
×
Barnes TAC-XPD Defense Handgun Ammo 9mm +P 115 gr. TAC-XP 20 rd.
×
ZAS ZPAP85 5.56 10 BLK AK PISTOL 30RD
×
HS507K X2
×
A-ZOOM METAL SNAP CAP .380ACP
×
WAL PDP FULL SIZE OPTICS READY 9MM 5.1 10RD PRO
×
TALLEY MDRN SPORTING RINGS 35MM MED
×
110 Timberline LH 300WSM24" OD Green Fluted Barrel Escape Camo wAccTrigger
×
A.R.C. IWB Holster
×
Talley 30mm Modern Sporting Scope Picatinny Ring Low
×
STEALTH OPERATOR COMPACT BLK RH
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$631.92
39 in stock
The KelTec P15 is a striker-fired, polymer pistol that weighs only 14oz and boasts a 15+1 capacity right out of the box. ItÂ’s the lightest, thinnest double-stack 9mm handgun on the market. The P15 is an excellent choice for concealed carry. The 15 round magazine utilizes an innovative, patent pending magazine extension that makes the 15+1 total capacity a reality. Also included is a convenient flush fit magazine that holds 12 rounds for the most compact configuration.
| Weight | 2.650 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.500 × 9.500 × 2.750 in |
| upc | 640832008784 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 15 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-automatic |
| frame | Alloy Frame |
| grip | American Walnut Grips |
| magazine | 2 (1) 12 rd. | (1) 15 rd. |
| sights | Hi-Viz |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.