Cart
UTG LED FLSHLGHT W/ADJST RED LASR QD
×
CZ 457 AMERICAN LH 22LR 24" 5RD
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD BLK
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
ALPHA6 SCOPE RINGS 35MM X-HIGH
×
SW 610 10MM 40SW 6.5 SS AS BLK SYN GRIP 6RD
×
Winchester USA Pistol Ammo 40 S&W 180 gr. Jacketed HP 50 rd.
×
X1 CONQUER 6-24X50 1" R3 FFP
×
Remington Core-Lokt Centerfire Rifle Ammo 280 Rem. 140 gr. Core-Lokt PSP 20 rd.
×
KEL SUB2K9GLKBLK S2K-GLK 9MM 15R BLUED/BLK
×
UNITY FAST LPVO 30MM FDE
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE .338LAP
×
Savage 212 Bolt Action Shotgun 12 ga. 22 in. Black RH
×
BARR 19614 MRADELR 416BA 36 TUNG
×
Federal Premium Personal Defense Pistol Ammo 44 Rem Mag 240 gr. Hydra-Shok JHP 20 rd.
×
SIG P938 9MM 3 LEGION GRY SAO XRAY 3 7RD
×
AM DEF DELTA SCOPE MOUNT 34MM 1.7"
×
1911 OPERATOR 9MM BLK 5" OR
×
BCM-OR-AT-525-5 AT OPTIC RISER 525-5
×
CENT CANIK METE MC9 9MM BLK 3.18 10RD
×
BARRETT MODEL 99 RIFLE .50BMG
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
HOGUE GRIPS S&W K&L FRAME
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
$1,258.80
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Kimber Custom Covert, Semi-automatic, 1911, Full Size, 45 ACP, 5″ Barrel, Matte Finish, Gray, Rubber Grips, Manual Safety, Night Sights, 7 Rounds 3000235
| Weight | 63.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.000 × 10.000 × 3.500 in |
| upc | 669278302355 |
| brand | |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 7 Rounds |
| color | Gray |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-automatic |
| sights | Night Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.