Cart
FN 509 FULLSIZE MRD NMS FDE 17RD
×
GFI KENAI RH 1911G W/RAIL OE GRY/COY
×
TAURUS G3 9MM 4" 17RD BLK AS TS
×
RUGER SR1911 9MM 4.25" DT 9RD 3DOT
×
RUGER SEC-9 9MM 3.4" BLK 10RD LSR
×
DBF DB9 9MM 6RD FS POLY FDE/BLK
×
BIANCHI SPD STRIP 12PK 38/357CAL
×
KIMBER R7 MAKO 9MM 3.37" 10RD BLK OI
×
RUGER MRK IV HUNT 22LR 6.9" STN 10RD
×
BRO WTP 556NATO 16" 30RD RED BW
×
SANTAN AR15 GAS TUBE NTRD CRBN LNGTH
×
Taurus Judge Revolver 45 Colt/410 ga. 3 in. Stainless 5 rd. Rubber Grips
×
ROS RM1C 9MM PST 15/17RD FDE
×
ARISAKA INLINE SCOUT MOUNT M-LOK FDE
×
Taurus TH45 Pistol 45 ACP 4.25 in. Black 15 rd.
×
MINI 22MAG REV 1-5/8 SS BLKPRL
×
WALKER'S RAZOR COMPACT PASSIVE MUFF
×
TECHNA CC KIT FOR GLOCK 43/48
×
BER A400 XPLOR ACTION 28GA 28 BRONZE RCVR OBF
×
BER A400 XPLOR ACTION 28GA 26 BRONZE RCVR OBF
×
Pistol TACO Molle
×
MAGTECH 500 S&W 325GR FMJ 20/500
×
BRO A5 SWEET 16 AURIC 16GA 2.75 26 DS
×
WAL PDP COMPACT OPTICS READY 9MM 4 TT GRY
×
MARK V ACCUMK 30-378WBY 26" LH
×
CHARTER CHIC LADY 38SPL 2" PINK/CASE
×
ZAS ZPAPM70 7.62X39 16 DARK WALNUT 30RD
×
ROSSI M95 TRAPPER 30-30 WIN
×
Federal American Eagle Varmint & Predator Ammo 243 Win. 75 gr. JHP 40 rd.
×
STEVENS 334 6.5CR CAMO 22"
×
SAFARILAND SCHEMA Glock 19 RT BLK
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$1,054.80
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The K6s (DASA) is next evolution of the Kimber revolver product line that takes the acclaimed K6s system and outfits it with a double and single action trigger mechanism. The platform maintains the benefits of the original K6s such as the outstanding double action trigger pull, compact envelope, and six shot capacity but with the added advantage of a single action trigger. The 4″ Target model features an extended grip for superior comfort and a target adjustable rear sight for pinpoint accuracy with any loading.
| Weight | 2.850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.000 × 7.750 × 2.750 in |
| upc | 669278376219 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Silver |
| finish | Brushed |
| firearm_action | Revolver |
| sights | Adjustable Rear Sight & Fiber Optic Front |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.