$1,259.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Magnum Research .357 Mag BFR Revolver is a short cylinder model constructed of brushed stainless steel with a precision grade 7.5” barrel designed for lead or jacketed bullets. The BFR revolver features factory black fixed front and rear adjustable sights with a 4-5 lb. trigger pull.
| Weight | 5.550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.000 × 10.000 × 3.000 in |
| upc | 761226089841 |
| brand | |
| barrel_length | 7.5" |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 6 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Brushed Stainless Steel |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Other |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | Front: Black Rear: Adjustable |
| stock | Hogue Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.