$492.71
75 in stock
Mossberg 590 pump action in .410 bore. With decades of military and law enforcement duty and countless performance and success stories under its belt, itÂ’s no surprise that the 590 chosen for duty around the globe is also the ideal choice for home defense needs
| Weight | 7.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.500 × 7.750 × 2.750 in |
| upc | 15813507004 |
| brand | |
| barrel_length | 18.5" |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge |
| capacity | 6+1 |
| chamber | 3" |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Pump Action |
| grip | Black Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | |
| sights | Bead |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.