$509.32
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Mossberg Patriot Super Bantam is the perfect introductory firearm for beginner hunters, boasting all the features youÂ’ll find in our full-sized Patriot. Plus, the Super Bantam stock design allows for length of pull adjustment to extend usage as the shooter grows.
| Weight | 10.370 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.750 × 9.000 × 3.500 in |
| upc | 15813280501 |
| brand | |
| barrel_length | 20 Fluted Barrel |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 5+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | True Timber Strata Camo |
| hand | RH |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1 in 9.5" |
| sights | No Sights/ Comes W/ 3-9X40MM Scope |
| stock | Synthetic True Timber Strata Camo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.