$448.45
2 in stock
The Mossberg Patriot Super Bantam is the perfect introductory firearm for beginner hunters, boasting all the features youÂ’ll find in our full-sized Patriot. Plus, the Super Bantam stock design allows for length of pull adjustment to extend usage as the shooter grows.
| Weight | 10.340 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.750 × 9.000 × 3.500 in |
| upc | 15813280273 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4 Rounds |
| color | Blue |
| finish | Matte Blued |
| firearm_action | Bolt |
| hand | RH |
| stock | Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.