$646.38
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Mossbergs SA-20 uses a smooth cycling, gas-operated system to provide a soft-shooting shotgun ideal for hunting and target shooting. This All-Purpose Field model has a black synthetic stock with a 28 vent-rib barrel with a matte blued metal finish, and a front bead sight made of metal. This shotgun includes Mossbergs Sport Set of 5 choke tubes. This shotgun has a 14 length of pull, weighs 6 lbs, and is 46.5 long.
| Weight | 8.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.250 × 7.500 × 3.000 in |
| upc | 884110757715 |
| brand | |
| barrel_length | 28.0000 |
| caliber_or_gauge | 20 Gauge |
| capacity | 4+1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | SEMI AUTO |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| sights | Front Bead |
| stock | Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.