Cart
COLT KING COBRA 4.25" 22LR 10RD
×
WARNE V465M SAVAGE LA VAPOR PIC RAIL 8-40 SC
×
Nosler Ballistic Tip Rifle Ammunition 243 Win. 90 gr. BT SP 20 rd.
×
LUTH AR 223/5.56 A1 BIRDCAGE
×
SIG P365 9MM 3.1 X-SERIES 10RD X-RAY 3
×
SW PC 637 38SPL+P 1.875 ENHANCED ACTION ROSEWOOD
×
NAA MINI REV 22/22M 1 5/8" 5RD RBR
×
CMC AK47 TRIGGER 2.0 CURVED 2-2.5LB
×
DBLTAP 10MM 230GR EQ JHP 20/1000
×
HIVIZ LiteWave H3 Tritium Express Handgun Sight Green Litepipes White Front Ring S&W EZ380
×
FN REFLEX 9MM 3.3 10RD BLK
×
Howa Mini Action Rifle 350 Legend 16.25 in. Black
×
MAVERICK 88 12/28/VR ACCU-MOD 5RD BK
×
Species IWB Holster for Glock 43/43X
×
Federal Premium Rifle Ammo 308 Win. 150 gr. Trophy Copper 20 rd.
×
WARNE V45120MOA HOWA/VANGRD LA VAPOR PICTNY 20MOA
×
HENRY MARE'S LEG 22WMR 12.9" BL PSTL
×
SIG WHISKEY6 3-18X44MM 30MM QUADPLEX
×
WALKER'S 7PK ORG FOAM PLUG W/CASE
×
ALLEN ULTRX SHIELD PASSIVE MIDNGREY
×
BH T-SER L2D FOR GLK17/19 BK LH
×
WALKERS MUFF ELECTRONIC RAZOR
×
SIG P365 9MM 3.1 MS X-SERIES 12RD X-RAY 3
×
SIG E308PH16520 PLATNM HNTR 308 165GR 20/10
×
VIRIDIAN RFX-11 1X16 MICRO GREEN DOT
×
REM R20220 357 180 CLJHP 20/10
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
DBLTAP 454CAS 400GR HARDCAST 20/500
×
ATI CAVALRY SX O/U 12GA
×
AMER CLSC GOVT 1911 38SUP 5" 9RD BLU
×
CZ SHADOW 2 COMPACT OR 9MM FS
×
PX4 G-SD 9MM BLK/GRY 21+1
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD W/ADPTR
×
$376.96
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
The Pointer Field Tek 4 is a gas driven semi automatic shotgun. This fast cycling, low recoil 12 gauge semi-auto shotgun is ideal for hunting, or recreational shooting.
| Weight | 9.300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 8.250 × 3.000 in |
| upc | 682146302721 |
| brand | |
| barrel_length | 28 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 3 + 1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Midnight Bronze Cerakote |
| firearm_action | SEMI AUTO |
| grip | Mossyoak Bottomland Camo |
| magazine | |
| receiver | Laser Etched |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.