Cart
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
BUR RINGS XTREME 30MM HIGH 2PK
×
COLT PYTHON .357MAG 2.5" MATTE
×
VIRIDIAN E SERIES RED LSR LCP MAX
×
RUGER MAX-9 9MM DAY/NIGHT
×
HRNDY BLACK 223REM 62GR FMJ 20/200
×
CCI 22WRF 45GR 50/2000
×
G2R RIP 380ACP 62GR 20/25
×
HER STR22LCH20 SETTLER 22LR 20 22LR 15 RD CH
×
BTA 92F BRIG 9MM DA PST 15RD
×
ALLEN ELIMINATOR DBL BAG BLK/COF/CO
×
BAD DUST COVER - WAIT FOR THE FLASH
×
EPS Carry
×
ADV TECH CLASSIC AR15 GRIP BLK
×
Federal Speed-Shok Load 12 Gauge 3 in. 1 1/4 oz. 3 Shot 25 rd.
×
FN 509 MIDSIZE MRD 9MM LUGER
×
Chiappa Rhino Hunter 30DS Revolver 357 Mag 3 in. Cereakote OD Green 6 Shot
×
STRIKE OPPRESSOR BLAST SHIELD
×
HRNDY CL 243WIN 87GR SST LT 20/200
×
CZ CUSTOM SHADOW 2 ACCU 9MM FS
×
DBF SIDEKICK 22LR/MAG BIRDSHEAD GRIP
×
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
STEVENS 555 SPRTNG OVR/UNDR 410BORE
×
Federal Premium Personal Defense Pistol Ammo 38 Spl 129 gr. Hydra-Shok JHP 20 rd.
×
CZ CUSTOM SP-01 SHADOW ACCU 23
×
COLD STL KOGA SD1
×
Holosun SCRS Solar Charging Rifle Sight Red Dot Green Multi-Reticle Dot 22mm
×
Walkers Low Profile Folding Muff Flat Dark Earth
×
HRNDY LVREVO 45-70 325GR 20/200
×
ALLEN ULTRX BIONIC EMUFF VEIL TAC
×
Weatherby Select Rifle Ammo 240 WBY 100 gr. Hornady Interlock 20 rd.
×
RMR Type 2 w/ 3.25 MOA Red Dot Sight
×
Hornady Handgun Hunter Ammo 10mm Monoflex 20 rd.
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD KRYPTEK
×
$599.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Nothing like a Lever Action 410GA Shotgun. Packaged with Patent Pending Stock with Spacers and adjustable cheek rest. This 20 barrel compact lever action shotgun is perfect for hunting or home defense. 5+1 Capacity White dot front and adjustable rear sight sling attachment gives the classic lever action a modern feel. – Specifications – Series Lever Action – Caliber 410GA – Capacity 5+1 – Barrel 20 – Overall Length 38.75 inch / 984.25 mm – Overall Width 3 inch / 76.2 mm – Overall Height 7.68 inch / 195.1 mm – Weight 7.7 lbs / 3.49 kg – Front Sight White Dot – Rear Sight Adjustable – Finish Matte Stainless – Action Lever – Trigger Pull 4.75 lbs
| Weight | 7.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 812285027753 |
| brand | |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 410 Gauge 2.5" |
| capacity | 5 Rounds |
| chamber | 2.75" |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black |
| firearm_action | Lever |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| sights | Rifled Sight |
| stock | Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.