$598.22
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Rock Island Rock Ultra MS 1911 Pistol in 45 ACP 4.2 in. Black Parkerized finish. 8 rd. magazine. 70 series design. Black and gray G10 grips. Skeletonized hammer and trigger. Ambidextrous safety. Adjustable over travel stop. Full length guide rod. Dovetail adjustable rear sights. Fiber optic front sights.
| Weight | 3.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 8.250 × 3.250 in |
| upc | 4806015514879 |
| brand | |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 45 AUTO |
| capacity | 8+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Parkerized |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | G10 Grips |
| magazine | 1 8 rd. |
| sights | FT: Fiber Optic RR: Tactical Style Adjustable |
| stock | G10 Grips |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.