Cart
SIG P320 9MM 3.6 15RD X-SERIES OPTIC PLATE
×
HRNDY SF 3006 150GR SST 20/200
×
AMER CLSC GOVT 1911 38SUP 5" 9RD BLU
×
Walkers Razor Black Patriot
×
SPRGFLD WAYPOINT 7MM REM 24" 3RD
×
ATI CAVALRY SX O/U 12GA
×
RUGER RDHWK 44MAG 4.2" STN 6RD
×
NCSTAR VISM AK CHEST RIG TAN
×
FN 509 COMPACT MRD 9MM LUGER
×
Savage 42 Takedown Rifle/Shotgun Combo 22LR/.410 Bore 20 in. Black RH/LH
×
SPRGFLD XD9 9MM 5" BLK 10RD
×
KSA CRICKETT G2 22LR MSSY OAK PNK
×
CRICK KSA2180 22LR PRECISION 16.13 1R BLK
×
RUGER SP101 38SPL+P 2.25" STN 5RD HR
×
Taurus Judge Revolver 45 LC/410 ga. 6.5 in. Stainless 5 rd. Rubber Grips
×
Browning A5 Sweet Sixteen Shotgun 16 ga. 26 in. Walnut 2.75 in.
×
CZ DAN WESSON SPECIALIST OR
×
SPRGFLD M1A PREC ADJ 308 CARBON 10RD
×
MAG S&W M&P 9MM 10RD
×
TBR LIFECARD ALUM GRAY 22LR
×
Kimber R7 Mako OR Pistol 9mm 3.37 in. Black 13+1
×
NEMO XO CARBON 308WIN 20
×
ROCKI 56611 STK150 ULTRA HC MS 9M 4.49 17R
×
CHRIS MESA FFT 300WIN 22 BLK/GRY LH
×
Savage Rascal Rifle 22 LR Yellow 16.125" RH
×
SHADOW SYSTEMS CR920XP ELITE
×
CZ A01-LD CSTM 9MM 4.9" BLK 19RD
×
S&W PC MODEL 41 22LR 5.5" HB 10RD WD
×
DESERT EAGLE L6 357 MAGNUM MARK XIX 6" BBL BLACK ALUMINUM FRAME
×
S&W SHIELD 2.0 EZ 9MM 8RD TS CT LSR
×
NAA The Earl Mini-Revolver 22 WMR Stainless/Rosewood 3 in. 5 rd.
×
Mossberg 590 7-Shot Shotgun 12 ga. 18.5 in. Synthetic Black 3 in. RH
×
BOND SNAKE SLAYER W/TG 45/410 3.5"
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD W/ADPTR
×
$824.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Armscor TCM Premium FS 22TCM, Semi-automatic, 1911, Full Size, 22TCM, 5″ Barrel, Steel Frame, Armor Lube PECVD Finish, Black, G10 Grips, Ambidextrous Safety, Fiber Optic Front/Adjustable Rear Sight, 17 Rounds, 2 Magazines 56877
| Weight | 71.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 8.000 × 3.250 in |
| upc | 4806015568773 |
| brand | |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 22TCM |
| capacity | 17+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Parkerized |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Black G10 Grips |
| magazine | 1 17 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | FT: Dovetail Ramp Fiber Optic RR: Adjustable |
| stock | G10 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.