Cart
ALLEN ULTRX BIONIC EMUFF CEM GREY
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE .338LAP
×
CHP SIG P320X ADAPTER RMR/SRO/HOLO
×
ZPAP85 5.56 SERB RED BRACE
×
CANIK TP9SFX 9MM 20RD W/MO2 TNG
×
BGA B-14 RIDGE SP 6.5 CREED 18 SYN BLK
×
S&W PC 1911 45ACP 5" STS 8RD AS G10
×
DBF DB380 GEN4 380ACP 2 BLK 6RD
×
CHP FN509 ADAPTER RMR/SRO/HOLO
×
AM DEF UIC MOD 1 5.56 14.5" 30RD BLK
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE 6.5CM
×
TIK T3X LITE VEIL ALPINE 270WIN 22.4 3RD
×
CANIK TTI COMBAT 9MM 4.6" 18RD BRZ
×
Charter Arms Pathfinder Revolver 22 LR Stainless Full Grip Single Shot 2 in. 8 rd.
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
AGH PHOTON SIDECAR MAG CARRIER SGL
×
Talley 34mm Modern Sporting Scope Picatinny Ring High
×
SHADOW SYSTEMS CR920X ELITE 9M
×
Winchester SXP Shadow Defender Shotgun 20 ga. 18 in. Synthetic Black 3 in. w/ Pistol Grip
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE .300WM
×
Winchester Extreme Deer Shotgun 12 ga. 22 in. Synthetic Black 3 in. w/ Pistol Grip
×
BER A400 XCEL SPORTING KO 12GA 30 OBHP
×
BARRETT MODEL 99 RIFLE .50BMG
×
FN 502 TACTICAL .22LR
×
Winchester Defender Pistol Ammo 9mm Luger 147 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
XS R3D 2.0 FOR CANIK TP9SF GREEN
×
SW GOVERNOR 45ACP 45LC 410GA 2.5 SS FS 6RD
×
BER A400 XPLOR ACTION KO 12GA 28 BRONZE RCVR OBF
×
MAG BFR500SW10B 500 SA REVOLVER 10IN BISLEY
×
TRUGLO SIGHT SET S&W M&P
×
BH T-SER L2D FOR GLK17/TLR1/2 BW RH
×
BTA 92F BRIG 9MM DA PST 15RD
×
Keystone Chipmunk Rifle 22LR Deluxe Walnut Blued
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
$573.60
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger American, Bolt-Action Rifle, 243 Winchester, 22″ Barrel, Matte Finish, Synthetic Stock, Black, with Vortex Crossfire II Scope, 3-9X40 BDC Reticle, 1 Magazine, 4 Rounds, Right Hand 16931
| Weight | 180.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.250 × 10.000 × 4.250 in |
| upc | 736676169313 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 243 Winchester |
| capacity | 4+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | 1 4 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Black Composite |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.