Cart
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
US PK RAPID DEPLOYMENT PACK (RDP) OD
×
BERETTA 92XI 9MM 10RD DCU CAMO
×
WAL PDP F SERIES OPTIC READY 9MM 4 10RD
×
SW 29 CLASSICS 44MAG 6.5 BLUED WALNUT 6RD
×
RUGER PC 9MM 16" 17RD BL THRD MLOK
×
TRUGLO TRU-BRITE RED/GREEN
×
SW 63 KIT GUN 22LR 3 SS FOFS AS SG RB 8RD
×
MAGTECH 357 MAG 125 FMJ FLAT 50/1000
×
LIMBSAVER GRIND-TO-FIT PAD MED
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
Hornady Black Rifle Ammo 5.45x39 60 gr. V-Max Black 20 rd.
×
Barnes TAC-XPD Defense Handgun Ammo 380 ACP 80 gr. TAC-XP 20 rd.
×
DBF DB15 5.56 16" MLOK 30RD BLK
×
TRIJICON RMR DL ILUM 9MOA GRN DT FDE
×
WBY MKV CAMILLA ULTRA LIGHTWEIGHT 240WBY 26
×
DBF DB9 9MM 6RD FS POLY FDE/BLK
×
TRIJICON ACOG 4X32 LED .223 CH TA51
×
ALLEN ULTRX FOAM PLUGS PURPLE 15PR
×
BUR RINGS XTREME 30MM EXTRA HIGH 2PK
×
Viridian E Series Green Laser Walther P22 Retail Box
×
CALDWELL BIPOD ACCUMAX 6"-9"
×
CHP P320 X-5 M17/18 R1PRO/DPP TO EPS
×
CHP TRIJICON RMR SEALING PLATE
×
ZAS ZPAPM70 7.62X39 16 ZHUKOV FOLDER QUAD RAIL
×
UTG 1" SPR SLM PICT RISER MNT 13 SLT
×
Winchester SXP Waterfowl Hunter Shotgun 12 ga. 28 in. Mossy Oak Bottomland 3.5 in.
×
FED HOA 12GA 2.75" #7.5 25/250
×
$761.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger American, TALO, Bolt Action Rifle, 308 Winchester, 16″, Silver, Synthetic Stock, Right Hand, 1:16, 5Rd 26997
| Weight | 170.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.500 × 7.650 × 3.800 in |
| upc | 736676269976 |
| brand | |
| barrel_length | 16.1" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 5+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Silver Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | MAGPUL Black Synthetic Stock |
| magazine | 1 5 rd. |
| sights | No Sights |
| stock | Black |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.