Cart
DBLTAP CD 38SPL+P 110GR SJHP 20/1000
×
Winchester USA Pistol Ammo 357 Sig 125 gr. FMJ 50 rd.
×
PICATINNY MOUNT 34MM B/O 0MOA
×
BARNES VOR-TX 22-250 50GR TSX 20/200
×
REPTILIA ROF-90 30MM LEUPOLD DPP BLK
×
ALLEN ULTRX FOAM PLUGS LIME 6 PAIR
×
STEINER H SERIES LTWT RING 30MM MED
×
ARISAKA RDM AIMPNT MICRO 2.26" FDE
×
S&W 1911 E 45ACP 8RD 5" STS WD 3DOT
×
ATN BLAZE TREK 619 THERMAL
×
CRIMSON TRACE LASER LASERGRIP
×
7950 Accumold Elite Wide Duty Belt
×
BSA Optics Sweet 22 AO Rifle Scope 3-9x40mm .22 LR W/ Dovetail Rings
×
Winchester USA Pistol Ammo 38 Spl 130 gr. FMJ 50 rd.
×
ALLEN ULTRX KEEN SAFTEY GLASS CLEAR
×
Winchester Defender Pistol Ammo 10mm Luger 180 gr. Bonded Jacket HP 20 rd.
×
EOTECH EXPS3-4 HOLOGRAPHIC
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
XS Sights F8 Night Sights Orange Glock 42 & 43
×
A-Zoom Blue Value Packs
×
S&W 1911SC E 45ACP 8RD 4.25" SCD DT
×
GEISSELE SPR PRCSN 34MM EXT DDC
×
BUR BASE 1PC XTB SAV SA WIN 70 SA LA EXP
×
WARNE 7859M 30MM DIVINGBOARD MOUNT, PICATINNY
×
AMERIGLO 7XL OPTC COMPATIBLE FOR GLK
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD THDD BBL
×
Federal Premium Personal Defense Handgun Ammo 40 S&W 165 gr. Hydra-Shok Deep 20 rd.
×
G2R RIP 12GA 2.75 303GR SLUG 5/20
×
$1,034.40
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger Mini-14 Ranch Rifle, Semi-Automatic Rifle, 5.56NATO/223Rem, 18.5″ Barrel, Blued Finish, Alloy Steel, Black Synthetic Stock, Adjustable Rear & Blade Front Sight, Includes Picatinny Rail/Scope Rings/2 Mags, 5Rd 05855
| Weight | 149.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.250 × 6.000 × 2.500 in |
| upc | 736676058556 |
| brand | |
| barrel_length | 18.5 Heavy Barrel |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 5+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Semi-automatic |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | 2 5 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | Front: Blade Rear: Adjustable |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.