$1,153.20
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger Redhawk, Double Action, Revolver, 357 Magnum, 2.75″ Barrel, Sleeve and Shroud Barrel, Stainless Steel, Satin Finish, Silver, Hardwood Grips, Adjustable Rear & Ramp Front Sight, 8 Rounds 05051
| Weight | 70.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.000 × 6.500 × 2.500 in |
| upc | 736676050512 |
| brand | |
| barrel_length | 2.75 |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 8 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Hardwood |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-18.75" |
| sights | FT: Ramp RR: Adjustable |
| stock | Hardwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.