$800.40
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Ruger SP101, Double Action, Revolver, Small Frame, 357 Magnum, 4.2″ Barrel, Stainless Steel, Satin Finish, Silver, Rubber Grips with Wood Inlay, Fiber Optic Front and Adjustable Rear Sights, 5 Rounds, KSP-341X 05771
| Weight | 53.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.500 × 10.000 × 3.750 in |
| upc | 736676057719 |
| brand | |
| barrel_length | 4.20 |
| caliber_or_gauge | 357 Magnum |
| capacity | 5 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Double Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Black Rubber w/ Wood Inserts |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-18.75" |
| sights | FT: Fiber Optic RR: Adjustable |
| stock | Black Rubber/ Engraved Wood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.