$833.22
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Savage 110 Tactical, Bolt Action Rifle, 308 Winchester, 24″ Threaded Barrel, Black, Matte Finish, Gray Polymer Stock, AccuTrigger, Magpul AICS Magazine, 10 Rounds, 1 Magazine, Right Hand 57007
| Weight | 198.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48.750 × 8.250 × 3.250 in |
| upc | 11356570079 |
| brand | |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 10+1 |
| color | Gray |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Accustock |
| hand | RH |
| magazine | 1 10 rd. Magpul AICS Magazine |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | No Sights |
| stock | Black Synthetic AccuStock w/ AccuFit |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.