Cart
Firefield Barrage Rifle Scope 1.5-5x 32mm Illuminated Reticle Weaver Mount
×
EOTECH XPS2-0 HOLOGRAPIC SIGHT
×
GX4 9MM BLK/ODG 3" 13+1 OR
×
TruGlo Ignite Red Dot Sight Black 22mm Green Reticle
×
SIG P226 9MM BLK NITRON ANCHOR ENGRAVING 3 15RD
×
XLV ROUGH SERIES SS 45ACP 4.25
×
ACCU-TAC FC-5 G2 ARCA SPEC BIPOD
×
CANIK SFX RIVAL-S 9MM 18RD W/MO2 DRK
×
DESERT EAGLE BFR .500S&W
×
DEVIL ANSE 357MAG BL/BLK 4.75"
×
ZAS ZPAPM70 7.62X39 16 TACTICAL SIDE FOLDER
×
EOTech XPS3-2 Holographic Red Dot Sight Black 68MOA Ring with Two 1MOA Dots CR123 Battery
×
Rock Island Rock Ultra FS 1911 Pistol 10mm 5 in. Black Parkerized 8 rd.
×
TRIJICON ASCENT 1-4X24 30MM
×
CORBON DPX 45LC+P 225GR BR X 20/500
×
BUR RINGS 1 MED ZEE SIGNATURE POS ALIG
×
WARNE 8514M HYPERLITE 30MM MEDIUM MATTE RINGS
×
Uncle Mikes Kydex Double Mag Case Double Stack Belt Loop Blk
×
AMERIGLO TROOPER FOR GLK G5 17/19 OR
×
ULTRADYNE C4 FOLDING FRNT/REAR COMBO
×
WARNE 8513M HYPERLITE 30MM LOW MATTE RINGS
×
CVA CASCADE SR-80 350 LEGEND 18" 4RD
×
CORBON 380 ACP 90GR JHP 20/500
×
WEAVER BASE EXTEND MULTI-SLOT
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$579.37
50 in stock
Savage 93R17 BTVLSS, Bolt Action, 17HMR, 21″ Heavy Barrel, Stainless Steel, Brown Laminated Thumbhole Stock, Detachable Box Magazine, 5Rd, Left Hand 96210
| Weight | 136.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 6.000 × 3.250 in |
| upc | 62654962103 |
| brand | |
| barrel_length | 21 |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 5+1 |
| color | Silver |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Wood-Laminate Thumbhole |
| magazine | 1 5 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Brown Laminate/ Vented Thumbhole |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.