$273.23
63 in stock
Savage MKII, Compact, Bolt Action Rifle, 22LR, 19″ Barrel, Blue Finish, Wood Stock, Adjustable Sights, 10Rd, AccuTrigger 60703
| Weight | 116.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 6.000 × 3.500 in |
| upc | 62654607035 |
| brand | |
| barrel_length | 19" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 10+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Satin Hardwood |
| magazine | 1 10 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | Open Sights |
| stock | Walnut Stained Hardwood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.