Cart
BROWNING MAXUS II BLACK GOLD
×
MAG S&W M&P SHIELD PLUS/EQUAL 9MM 13
×
BERETTA 92XI 9MM 18RD CHOCOLATE CHIP
×
HELLION 5.56 BLK 18" 10+1
×
SIG P365 X MACRO COMP 9MM 3.1 17RD
×
SHDW EL MR920 9MM 4.5" TB W/HOLO BLK
×
WAL PDP PRO 9MM 5.1" 18RD FDE OR TB
×
CHIAPPA RHINO SAO 357MAG 6" 6RD NIC
×
NAA 22LLRHG Mini-Revolver 22 LR Stainless/Black Holster Grip 1.63 in. 5 rd.
×
FN REFLEX 9MM 3.3 10RD FDE
×
SPRGFLD 9MM GARRISON 4.25" 9RD BLUE
×
RIZ 2603-12 BR110 SPORTERX 12 30 OU VR MC AC RR
×
SAV IMPLS MTN HNTR 6.5CRD 22" 4RD
×
Charles Daly 301 Tactical Shotgun with Pistol Grip 12 ga. 18.5 in. Nickel 3 in.
×
BRZ ROSSI R95 30-30 20B LAM
×
CRKT LCK + 3.33" PLAIN
×
EAA GIRSAN MCP35 OPS 9MM 4.87 15RD
×
SIG P938M 9MM 7RD 3" BLK RBR NS MA
×
DBF DB15 6.5GRENDEL 18" 28RD FDE
×
SAV 28901 MKIFVT 22 SINGLE SHOT LH
×
COLT PYTHON .357MAG 5" SS
×
TIKKA T3X LITE .270 WIN. VEIL
×
TAURUS JDG 45CLT/410 3" 5RD STS TORO
×
Winchester Wildcat Rifle 22 LR 18 in. Black Synthetic RH
×
MARK V BC CARBON 240WBY 24" LH
×
KRISS VECTOR CRB G2 10MM 16 FDE 15RD
×
SIG P365 9MM 3.1 (2) 10RD XRAY3
×
SPRGFLD 9MM GARRISON 5" BLUE 9RD
×
HRNDY AW 300WIN 150GR INT SP 20/200
×
S&W 41 22LR 5.5" 10RD BLUED HB
×
$902.46
3 in stock
The rugged rifles AccuFit system lets the shooter customize length-of-pull and comb height for comfort and consistency, and the user-adjustable AccuTrigger provides a light, crisp pull. Together with the AccuStock, which secures the action three-dimensionally along its entire length. The rifle is built on Savages time-tested 110 platform but with a modern design, stainless barrele action, and improved ergonomics.
| Weight | 10.550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 11356570826 |
| brand | |
| barrel_length | 22" |
| caliber_or_gauge | 243 Winchester |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| hand | RH |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9.25 |
| receiver | Stainless |
| sights | None |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.