$323.47
149 in stock
Drive tacks with the bolt-action 93R17 FV. It uses our legendary user-adjustable AccuTrigger technology and a 21-inch, button-rifled, heavy carbon steel barrel to deliver unbeatable accuracy. The rifle features a rugged synthetic stock, 5-round detachable box magazine and factory-installed scope bases.
| Weight | 7.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 6.000 × 3.250 in |
| upc | 62654967009 |
| brand | |
| barrel_length | 21 |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 5+1 |
| color | Blue |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Blue |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic Varmint |
| hand | RH |
| magazine | 1 5 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Synthetic Black |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.