Cart
RUGER MINI THIRTY 762X39 18.5" ST 20
×
RUGER SR1911 9MM 4.25" DT 9RD 3DOT
×
NAA MINI REV 22/22M 1 1/8" 5RD FS
×
CHARLES DALY TRIPLE THREAT
×
SPRGFLD XDS MOD.2 OSP 3.3" 45ACP
×
SIG P320 AXG LEGION 9MM 3.9"
×
LANTAC PATROL UPPER 300 BO 11.5"
×
P320 XFIVE Legion
×
Taurus 1911 Pistol 9mm 5 in. Black 9+1 rd.
×
TRIPLE MAGNM 12/28 DRT 3.5"
×
DDH9 COMPACT 9MM 4.28" 15+1
×
WALTHER P22 CA .22LR 3.42" AS
×
P320 FULL 9MM NIT 17+1 OR
×
RUGER SUPER WRNGLR 22LR 5.5" 6RD BRZ
×
SHADOW SS-1211 MR920P 9MM BRZ/BLK
×
RUGER SEC-9 9MM 4" CBLT KIN BL 15RD
×
Heritage Rough Rider Revolver 22 LR 6 Rd Blued Frame/Dark Cocobolo Grip 4.75 in.
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD STS AFOS
×
FN 545 TACTICAL 45ACP 4.71 NS FDE 10RD
×
FN 509 TACTICAL 9MM LUGER
×
FN 509M TACTICAL BUNDLE 9MM
×
S&W M&P15-22 22LR 16" 25RD BLK THRD
×
Taurus M65 Revolver 357 Mag. 4 in. Black 6 rd.
×
SAR USA CM9-21 CM9 9MM MAG 21RD
×
HERITAGE 22LR ONLY 6.5" BL W/COCOB
×
FN 510 MRD 10 MM NMS
×
TAY 555149DE GUNFIGHTER TAYLOR 45LC 4.75
×
RUGER RDHWK 44MAG 4.2" STN 6RD
×
RADICAL 762X39 16" 15"RPR 20RD BLK
×
SPGFLD XDM ELT 10MM 4.5" 16RD OSP
×
TAURUS G3 9MM 4" 17RD BLK AS TS
×
Mossberg 590 Retrograde Shotgun 12 ga. 20.75 in. Walnut 3 in. RH
×
TAURUS GX4 9MM 3" 13RD TORO GRAPHENE
×
TAURUS 605 EXECUTIVE .357MAG
×
Rock Island M206 Revolver 38 Spl 2 in. Black Parkerized Wood Grip 6 rd.
×
MINI 22LR REV 1-1/8" SS PORTED
×
SW 60LS LADYSMITH 357MAG 2 SS FS WOOD GRIPS 5RD
×
ZENITH ZF-5 9MM 8.9 ESSNTIAL PKG BLK
×
Mossberg 510 Youth Mini Super Bantam All Purpose 20 ga. 18.5 in. Synthetic/Blued 3 in. RH
×
SW M&P 5.7 5.7X28 5 TB TS 22RD TS
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD W/ADPTR
×
$656.74
52 in stock
The B17 Precision in 17 HMR is a bolt action rifle featuring an aluminum MDT chassis in black matte finish. Length of pull and comb height are adjustable. The rifle has an 18” black matte, carbon steel barrel with a rate of twist of 1 in 9. The rimfire rifle is equipped with a 10 round rotary magazine, AccuTrigger, and 1 piece Picatinny rail. Overall length is 36.6” and it weighs 7.38 pounds.
| Weight | 10.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 62654708480 |
| brand | |
| barrel_length | 18 Heavy/ Threaded & Capped |
| caliber_or_gauge | 17 HMR |
| capacity | 10+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | MDT Billet Aluminum Chassis |
| hand | RH |
| magazine | 1 10 rd. Rotary Magazine |
| rate_of_twist | 1-in-9" |
| sights | No Sights |
| stock | Modular Driven Technologies Chassis |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.