Cart
Mossberg 590 Shockwave 410 ga. 14 in. Black 3 in. RH
×
BGA B-14 22LR TRAINER 18 STEEL BBL
×
TRUE PREC P320C SLIDE RMR CUT BLK
×
HIVIZ Interchangeable Frt&Rear HandgunTarget Sight Fits All Glock Models Green Red White Litepipes
×
DBLTAP CD 45ACP 230GR JHP 20/1000
×
GG&G EOTECH LENS COVER FOR 512/552
×
Browning X-Bolt Magazine Long Magnum
×
BAD EMMR MAG RELEASE LARGE BLACK
×
S&W VICTORY 22LR 5.5" 10RD THRD BBL
×
WINCHESTER SX4 DEFENDER 12GA
×
TRIJICON RMR TYPE 2 3.25 MOA FDE
×
HRNDY CD 30CARB 110 FTX 25/250
×
SIG P226 MK25 9MM 4.4" 10RD PH NS
×
UTG 2-7X44 AO 36-CLR LNG EYE RLF SCT
×
DNZ REM700 LA PIC RAIL W/8-40
×
CRIMSON TRACE LASERGUARD RED
×
EPS Carry
×
KelTec KSG Shotgun 410 ga. 18.5 in. Black 3 in. 13 rd.
×
S&W M&P 22LR 3.6" BLK 10RD THDD BBL
×
BRO 1911-22 BLACK LABEL 22LR 4.25 LAMINATE GRIP
×
TRUGLO SIGHT SET FOR GLOCK 42/
×
STEINER T6Xi RIFLE SCOPE 3-18X56 SCR2
×
REPTILIA AUS 30MM MOUNT 1.54" BLACK
×
Hi-Viz Ruger Front/Rear Sight Set for 10/22 Rifle
×
STEINER 10X42 TACTICAL BINO
×
BAD AUTHORITY ELITE AMBI 16" 556 GRY
×
S&W 41 22LR 7" BLUED 10RD HB
×
Federal Premium Black Cloud Waterfowl Shotgun Ammo 12 ga. 3 in. 1 1/8 oz. High Velocity 3 Shot 25 rd.
×
CHP FOR GLK 43X MOS ADAP HOLO EPS
×
BCM-OR-AT-525-11 AT OPTIC RISER 525-11
×
A-Zoom Snap Caps
×
.277 SIG FURY Hybrid
×
BUR RINGS 30MM XTREME TACTICAL 1.25 HEIGHT MA
×
IWI MASADA 9MM 4.1" 3-DOT
×
WARNE V464M SAVAGE SA VAPOR PIC RAIL 8-40 SC
×
Tru-Dot
×
ACP 45ACP 4" 8+1 SS AMBI
×
BARRETT SMR MRAD RIFLE .338LAP
×
$1,019.00
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Caliber: 9mm – Action: Semi-Auto – Size: Long-Slide Compact Frame – Capacity: 15+1 – Frame Color: Black – Barrel Length: 5 – Barrel Color: Black – Weight: 22 ounces – Frame Features: Aggressive grip texture – Interchangeable backstraps to fit Natural Point of Aim – Extended upswept beavertail – Recoil control ledge – Optional magwell included – Slide Features: Front & rear directional serrations – Topside directional serrations – Weight-optimizing window cut – 17-4 stainless steel – Barrel Features: Spiral-fluted match-grade barrel – 416R stainless steel – Trigger: Aluminum flat-faced trigger – 4.5-5.0 lbs trigger pull – Carry safe and drop safe – Sights: Green tritium night sight front – Black serrated rear sight – Allows lower 1/3 cowitness with most optics
| Weight | 4.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 810013431766 |
| brand | |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 15+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Matte |
| firearm_action | Striker Fired |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Black Frame |
| magazine | 2 15 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10 |
| sights | Tritium Front Night Sight/ Serrated Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Reviews
There are no reviews yet.