$2,499.99
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
10 Lighweight Ergonomic Handguard – SIG Flatblade Match Trigger – Fully Ambidextrous Controls – Interchangeable Barrels – SIG QD Suppressor-Ready Flash Hider – CALIBER: 7.62X39 – FRAME MATERIAL: ALUMINUM – FRAME FINISH: COYOTE ANODIZED – BARREL MATERIAL: COLD HAMMER FORGED CARBON STEEL – BARREL FINISH: NITRIDE – MAGAZINE CAPACITY: 28 ROUNDS – SIGHTS: OPTICS READY – TRIGGER: FLAT BLADE MATCH – OVERALL LENGTH: 21.3 in – OVERALL HEIGHT: 7.5 in – OVERALL WIDTH: 2.9 in – BARREL LENGTH: 11.5 in – BARREL TWIST: 1:9.5 in – WEIGHT W/MAGAZINE: 6.2 lb
| Weight | 8.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 798681660865 |
| brand | |
| barrel_length | 11.5 |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 28+1 |
| color | Coyote |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Coyote Anodized |
| firearm_action | Semi-automatic |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Coyote Anodized Frame |
| magazine | 1 28 rd. |
| rate_of_twist | 1 in 9.5" |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.